AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max nasıl güncellenir

Son model AirPods’larınız, ister en yeni üçüncü nesil kablosuz kulaklıklar, ister Apple’ın amiral gemisi AirPods Pro 2, isterse en şık over-ear AirPods Max olsun, yazılımlarını güncel tutmak her zaman iyi bir fikirdir. Yazılım güncellemeleri, hataları düzeltebilir ve daha da önemlisi, yeni ve havalı özelliklerin kilidini açabilir.

En son yazılıma sahip olmak, yeni özellikleri kaçırmamanızı sağlar. Örneğin, Mekansal Ses özelliği ilk olarak pahalı AirPods Max’te sunuldu, ancak birçok AirPods Pro kullanıcısı, kulaklıklarına yeni bir çift Max satın almadan bu ses özelliğini ekleyen bir yazılım güncellemesinin yapıldığını fark etmedi. Bazen bir yazılım güncellemesi, tam da ihtiyacınız olan şeydir. İşte AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max‘inizi nasıl güncelleyeceğiniz:

AirPods veya AirPods Pro’nuzun yazılımını nasıl güncellersiniz

AirPods’unuzun sunduğu en son özelliklerden yararlanmak için, kulaklıklarınızın yazılımının güncel olduğundan emin olmanız gerekiyor. İyi haber şu ki, çoğu kullanıcı için bu yazılım güncellemesi, sizin herhangi bir müdahaleniz olmadan otomatik olarak gerçekleşir. Ancak, AirPods ve AirPods Pro‘nuzun yazılımını manuel olarak güncellemenin gerçekten mümkün olmadığını söylemek gerekir. Yapmanız gerekenler şunlar:

Adım 1: AirPods veya AirPods Pro kulaklıklarınızı şarj kutusuna koyun — yeterince şarj olduklarından, tercihen tamamen dolu olduklarından emin olun.

Adım 2: Kutuyu bir güç kaynağına bağlayın, bu eski Lightning kablosu, yeni USB-C şarj cihazı veya bir MagSafe şarj cihazı olabilir.

Adım 3: AirPods’un eşleştirildiği iPhone veya iPad’inizi kutuya yakın bir yere koyun.

İşte bu kadar. Eğer bir yazılım güncellemesi varsa, biraz bekleyin ve otomatik olarak yüklenecektir. Eğer işe yaramazsa, AirPods’unuzu sıfırlayın ve tekrar deneyin.

AirPods Max’inizin yazılımını nasıl güncellersiniz

AirPods ve AirPods Pro’ya benzer şekilde, AirPods Max için de güncellemeyi zorla başlatmanın bir yolu yoktur — bu işlem otomatik olarak gerçekleşir. Ancak, güncellemeyi manuel olarak başlatmaya çalışabilirsiniz:

Adım 1: AirPods Max’inizin iPhone veya iPad’inize eşleştirildiğinden emin olun.

Adım 2: AirPods Max’inizi Smart Case’ine koyun ve bir güç kaynağına bağlayın. Şimdi yapmanız gereken tek şey beklemek — şarjdan çıkarmadan önce birkaç dakika bekleyin; güncelleme sırasında yanlışlıkla işlemi kesmek istemezsiniz.

Adım 3: Son olarak, aşağıdaki adımları kullanarak güncellemenin başarılı olup olmadığını kontrol edin.

AirPods’unuzun yazılım sürümünü nasıl kontrol edersiniz

Adım 1: AirPods veya AirPods Pro’nuzun en son yazılımı çalıştırdığından emin olmak için, öncelikle telefonunuzun iOS’un en güncel sürümünü çalıştırdığından emin olun.

Adım 2: Ardından, Ayarlar > Genel > Hakkında’ya gidin. Muhtemelen görmek için aşağıya doğru biraz kaydırmanız gerekecek, ancak listede AirPods Pro, AirPods veya AirPods Max’i görebilirsiniz. Eğer iPhone’unuz güncel değilse veya kulaklıklarınız şu anda telefonunuza bağlı değilse, özellikle AirPods Pro’nuz varsa, bu ayarı göremeyebilirsiniz.

Adım 3: Merak ettiğiniz AirPods’u tıklayarak mevcut yazılım sürümlerini görün. Apple’ın en son AirPods yazılım sürümlerinin listesiyle karşılaştırarak güncel olup olmadıklarını kontrol edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x