Cumhurbaşkanı Erdoğan: F-16’ya kilitlenmiş vaziyetteyiz

31 Mart yerel seçimlerine geri sayım sürüyor…

Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim sürecinde yoğun mesai harcıyor.

İl il vatandaşlarla buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün seçim çalışmalarına ara verdi.

Teşkilata önemli uyarılar

AK Parti Kongre Merkezi’nde partisinin Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı’nda bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan parti mensuplarına seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, yaklaşan seçim öncesinde teşkilatına önemli uyarılar yaptı.

Gazetecilerin sorularını yanıtladı

Daha sonra MYK üyeleriyle buluşacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi önünde gazetecilerin sorularını cevapladı.

“F-35’ten öte F16’ya kilitlenmiş vaziyetteyiz”

Erdoğan’a ABD’den F-16 alımı konusundaki son gelişmeler soruldu.

Konunun takipçisi olduklarını belirten Cumhurbaşkanı, “Bu konuda bizim şu andaki planımız, programımız F-35’ten öte F-16’ya kilitlenmiş vaziyetteyiz. Gerek kongre gerekse senato bize gelen senatörlerle de yaptığımız görüşmelerde daha çok şu anda F-16’larla ne gibi adımlar atarız bunları konuştuk.

Bu konunun dışında da tabi arkadaşlarımızın muhataplarıyla yaptığı görüşmelerde gerek Dışişleri Bakanımın gerek ABD Dışişleri Bakanı ile yaptığı görüşmelerde bu konunun üzerinde daha çok ısrarla duruyoruz. Bunun takipçisiyiz.” diye konuştu.

“Yeniden Refah kendi yolunda”

Gazetecilerin Yeniden Refah Partisi’nin tutumuyla ilgili sorusuna yanıt veren Erdoğan, “Yeniden Refah kendi yolunda… Genel seçimdeki tavrından kopmuş durumda.” dedi.

“Yeniden Refah’ın, Cumhur İttifakı ile hareketi söz konusu değil”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ile ilgili soruya şu yanıtı verdi:

Yeniden Refah’ın tavrını sizler de biliyorsunuz. Birçok yerlerde Cumhur İttifakı ile hareketi söz konusu değil. Adeta milletvekili seçimlerindeki durumdan şu anda kopmuş vaziyette. Yerel seçimde kendileri Yeniden Refah olarak birçok yerde ya bizden ayrılmış olanlar ya da bize karşı tavır içinde olanları aday olarak çıkardılar. Onlarla beraber yollarına devam ediyorlar.

“Yaşımın miktarınca güller gönderildi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarında şunları kaydetti:

Devlet bey, her zamanki nezaketini, kibarlığını bir defa daha gösterdi. Çok da zengin bir nezaket. Yaşımın miktarınca güller gönderildi. Onun yanında yine kendine has estetiği biçimde olan henüz daha görmedim bir kalem gönderildiğini söylediler. Doğum günümü kutladığı gibi Cumhur İttifakı’nın çalışmasıyla ilgili de birbirimizle tebrikleştik. Yarın da Manisa’ya gidiyorum orada olacağız. Süreci de en güzel şekilde inşallah Mart’ın 31’ine kadar dayanışma içinde devam ettireceğiz.

“Uluslararası konular işlenecek”

(Antalya Diplomasi Forumu) Oraya bütün katılan liderlerin dünyanın şu anda gündeminde olan uluslararası bazda Rusya-Ukrayna olayı var. Bunun yanında İsrail-Filistin olayı var. Bunlar orada ciddi manada işlenecek olan konular. Katılacak liderler orada bu konular üzerinde kararlı bir şekilde duracaklar. İkili görüşmelerimiz olacak. Bunların üzerinde yine duracağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x