Zaferin İşaretleri mi? Ripple Dev Ortaklıklar Kurmaya Doymuyor!

Blockchain teknoloji firması Ripple, Gürcistan merkez bankası dijital para birimi (CBDC) projesinin resmi ortağı oldu. Kuveyt Maliye Bakanlığı, anında sınır ötesi hizmet için Ripple’la ortaklık kurdu. Maliye Bakanlığı, Blockchain firmasını dünya standartlarında bir firma olarak nitelendiriyor. Bu gelişmelerin ortasında ünlü avukat SEC zaferinin neredeyse kesin olduğunu söylüyor.

Gürcistan Ulusal Bankası’nın seçimi Ripple oldu

Ripple’ın CBDC Stratejik Danışmanı Antony Welfare, yakın zamanda yaptığı bir paylaşımla bu gelişmeyi açıkladı. Ülkenin en üst bankası olan Gürcistan Ulusal Bankası’ndan (NBG) gelen resmi bildirime dikkat çekti. Açıklamada şu ifadeler yer verdi:

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Ripple, National Bank of Georgia’nın Dijital GEL Pilot Projesinin Teknoloji Ortağı oldu.

Gürcistan Ulusal Bankası, Ripple’ı seçme kararının seçim süreçlerindeki yoğun tartışmalı aşamaları takip ettiğini belirtti. Özellikle, ilk aşamada kısa listeye giren adayların bir Proje Yürütme Planı (PEP) sundu. Bunun ardından ikinci aşamada teknoloji çözümlerinin gösterilmesi yer aldı. Raporda ayrıca, inceleme komitesinin Gürcistan Ulusal Bankası’ndan iç ve dış uzmanlardan oluştuğu belirtildi. Nihayetinde Gürcistan Merkez Bankası, CBDC pilot iki uygulaması için teknoloji ortağı olarak Ripple’ı seçti. Ripple, NBG teknoloji ortağı olmak için diğer sekiz teknoloji firmasıyla birlikte yarıştı. Bunlar arasında AUGENTIC GmbH, Bitt Inc., Broxus Holdings, Currency Network, DCM Corp, eCurrency Mint Inc., FARI Solutions ve Sovereign Wallet Co. yer alıyor.

Kuveyt Maliye Bakanlığı, Ripple’ı seçti ve övgüye boğdu!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Kuwait Finance House’un (KFH) dijital dönüşümden sorumlu yöneticisi Tareq Al-Ajeel, geçtiğimiz günlerde bankanın sanal bankacılık alanındaki başarılarına ışık tuttu. Ayrıca, Ripple’ın bu hareketin ilerletilmesindeki rolüne dikkat çekti. Bir konferans sırasında soruları yanıtlayan Al-Ajeel, Ripple ile mevcut stratejik ortaklığı açıkladı. Özellikle Ripple’ı, anında sınır ötesi ödeme hizmetleri başlatmak için birlikte çalıştıkları birinci sınıf şirketlerden biri olarak tanımladı.

Al-Ajeel’in bu açıklamaları Kuveyt’te düzenlenen Breaking Barriers konferansındaki bir panel oturumunda yapması dikkat çekti. Kuwait Times da yakın tarihli bir haberinde bu gelişmeye yer verdi. Habere göre KFH yöneticisi, KFH’nin online uygulamasının başarılı olduğunu belirtti. Uygulamanın verimliliği ve kullanım kolaylığıyla takdir topladığını ve yenilikçi bir finansal çözüm olduğunu kanıtladığını kaydetti.

XRP avukatı SEC davasında %99,9 kazanma şansı görüyor

XRP sahiplerinin avukatı ve CryptoLaw kurucusu John Deaton, SEC davasında Ripple için %99,9’luk bir galibiyete yol açacak bir senaryonun ana hatlarını çizdi. Deaton yaptığı bir paylaşımda, SEC’in Ripple davasındaki zafer şansının 50-50 olduğu iddialarının yanlış olduğunu söylüyor. Sonucun Ripple’ın lehine 90-10 gibi daha fazla olduğunu belirtiyor. Ayrıca, Ripple’ın ceza olarak 20 milyon dolar veya daha azını ödemesi durumunda %99,9’luk bir yasal zafer anlamına geleceğini kaydediyor.

Deaton bunu, Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty’nin SEC’in Govil davasındaki kaybını vurgulayan gönderisine yanıt olarak söyledi. 2. Daire, SEC’in “yatırımcıların” gerçek mali zarara uğradığını tespit etmeden tazminat talep edemeyeceğine karar verdi. Avukat ve XRP meraklısı Jeremy Hogan, Ripple SEC davası şu anda “zararlar” aşamasında olduğunu belirtiyor. Bunun için bu argümanın önemine dikkat çekiyor. Hogan bunun, Ripple’ın sorumlu olması için XRP sahiplerinin zarara uğramış olması gerektiği anlamına geldiğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x